Gedeb, Ethiopia
Gedeb Washed
Bergamot · Apricot · Black tea
$19.00 – $64.00
250 g · 1 kg
from $6.40 / 100 g
Sizes: Gedeb Washed
Gedeb Washed
- 250 g$7.60 / 100 g$19.00Buy: Gedeb Washed, 250 g
- 1 kg$6.40 / 100 g$64.00Buy: Gedeb Washed, 1 kg
Roasted Tuesday, shipped Wednesday · Free US shipping over $60
Coffee, tea and pantry goods. Each product lists its origin, its size and its price per 100 g.
Gedeb, Ethiopia
Bergamot · Apricot · Black tea
$19.00 – $64.00
250 g · 1 kg
from $6.40 / 100 g
Gedeb Washed
Huila, Colombia
Red apple · Panela · Milk chocolate
$17.00 – $56.00
250 g · 1 kg
from $5.60 / 100 g
Huila Washed
Cerrado, Brazil and Huila, Colombia
Cocoa · Toasted hazelnut · Molasses
$16.00 – $52.00
250 g · 1 kg
from $5.20 / 100 g
Night Shift Espresso
Tolima, Colombia
Caramel · Orange · Cocoa nib
$18.00 – $60.00
250 g · 1 kg
from $6.00 / 100 g
Sugarcane Decaf
Aceh, Sumatra, Indonesia
Cedar · Dark chocolate · Black pepper
$18.00
250 g · 1 kg
$7.20 / 100 g
Sumatra Wet-hulled
Huehuetenango, Guatemala
Brown sugar · Plum · Almond
$14.00 – $62.00
1 kg · 5 kg
from $1.24 / 100 g
Green Coffee, Huehuetenango
Assam, India
Malt · Honey · Dried flowers
$12.00
100 g
$12.00 / 100 g
Grown in Oregon, USA
Peppermint · Lemon zest · Hay
$9.50
50 g
$19.00 / 100 g
Addison County, Vermont, USA
Clover · Meadow flowers · Butterscotch
$14.00 – $25.00
340 g · 680 g
from $3.68 / 100 g
Raw Wildflower Honey
Chania, Crete, Greece
Cut grass · Green tomato · Black pepper
$24.00 – $42.00
500 ml · 1 l
from $4.20 / 100 ml
Cretan Olive Oil
Cacao from Piura, Peru; made in Vermont, USA
Red fruit · Roasted nuts · Brown sugar
$7.50
70 g
$10.71 / 100 g
Sri Lanka and Lang Son, Vietnam
Sweet wood · Liquorice · Citrus peel
$8.00
40 g
$20.00 / 100 g
Baked in Burlington, Vermont, USA
Toasted oats · Maple · Sea salt
$11.00
400 g
$2.75 / 100 g
Willamette Valley, Oregon, USA
Toasted · Buttery · Cocoa
Was $12.00 Now $10.50
250 g
$4.20 / 100 g
$85.00 · Sold out